Máte problém s prihlásením? Kliknite na tlačidlo Pomocník.
 
 
  •  

    Vlkolínec

    2021

Na tomto vrchole kraľuje Drobček.

MAPA TRASA

Vlkolínec je podhorská osada, miestna časť okresného mesta Ružomberok v Žilinskom kraji. Je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a ako pozoruhodne zachovaný sídelný celok, pozostávajúci z typických zrubových objektov charakteristického stredoeurópskeho typu, je od roku 1993 zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.
Osada predstavuje typ dedinského stredovekého sídla s drevenou architektúrou horských a podhorských oblastí, s nenarušenou zástavbou zrubových domov uprostred krajinárskeho zázemia tvoreného úzkymi pásikmi polí a pasienkov, zo severu chránená masívom Sidorova (1 099 m n. m.). (zdroj)

Komentáre

Vrchol:
718 mnm
Trasy:
2
Bicykle:
cestný, horský
GPS:
49.0381, 19.2771

Mapa a odporúčané trasy

Trasa #1: 8 km, 276 m, vhodné pre cestný bicykel

Z Ružomberka po značenej cyklotrase Cyklokorytničke až k neprehliadnuteľnemú smerovníku na Vlkolínec. Tu začína mierne stúpanie, ktoré sa pomaly ale isto mení na pomerne strmú, ale krátku strechu smerujúcu až do obce Vlkolínec.
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Trasa #2: 4 km, 304 m, vhodné pre horský bicykel

Z Ružomberka od začiatku Cyklokorytničky smerom na Gejdák. Potom pokračovať po značenej cyklotrase až ku Krkavej skale. Pokračovať po trase ďalej až do obce Vlkolínec.
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Najbližšie vrcholy

Malinné
Smrekovica
Dubovské lúky