Máte problém s prihlásením? Kliknite na tlačidlo Pomocník.
 
 
  •  

    Útulňa Limba

    201820202021

Tento vrchol ešte nemá svojho kráľa, pretože ho v tomto ročníku zatiaľ nikto nezdolal.

Liptovský hrebeň Veľkej Fatry je obľúbeným a hojne navštevovaným miestom našich hôr. Už niekoľko rokov ponúka pri plánovaní viacdňového putovania útulňu, ktorá rieši nocľah a do istej miery aj stravu nepretržite počas celého roka. Názov dostala podľa vzácnej borovice limbovej, ktorá tu rastie a chráni chatu pred rakytovskými lavínami.

Pôvodne poľovnícka chata, ktorá prešla za posledné obdobie veľkou rekonštrukciou, sa nachádza na juhovýchodnom svahu Rakytova (1567 m), tretieho najvyššieho vrchu Veľkej Fatry. Leží vo výške 1210 m priamo na žltej turistickej značke na trase, ktorá začína pri bývalej horárni Teplô (zastávka SAD na trase Liptovská Osada – Liptovské Revúce), pokračuje Teplou dolinou prielomom Teplého potoka a po cca 1,5 hodine chôdze prichádza k Limbe. Sledujúc žltú značku, traverzujúc Rakytov sa po ďalších 35 minútach dá dostať do Severného Rakytovského sedla, ktoré leží na hrebeni.

Veľkým plusom útulne je celoročná prevádzka, o ktorú sa stará miestny chatár. Istotou je, že tu nájdete miesto na nocľah a v prípade potreby neostanete hladní či smädní. To sú veci, ktoré turistom úplne stačia. Útulňa má navyše svoju jedinečnú, svojskú, neopakovateľnú atmosféru, ktorú zažijete len tu. Ale to už tak na horských chatách býva. (zdroj)

Komentáre

Vrchol:
1210 mnm
Trasy:
2
Bicykle:
horský
GPS:
48.9566, 19.1904

Mapa a odporúčané trasy

Trasa #1: 11 km, 759 m, vhodné pre horský bicykel

z obce Liptovská Osada po žltej turistickej značke, ktorá vedie po lesnej ceste a a potom po zvážnici až k útulni
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Trasa #2: 12 km, 843 m, vhodné pre horský bicykel

z obce Liptovská Osada smerom na Revúcu, pri ústí skalnej doliny odbočiť vpravo a stúpať skalnou dolinou popri Skalnom potoku, asi po 6 km vľavo na zvážnicu, ktorá sa na konci napojí na žltú značku smerujúcu k útulni Limba
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Najbližšie vrcholy