Máte problém s prihlásením? Kliknite na tlačidlo Pomocník.
 
 
  •  

    Smrekovica (vojenská zotavovňa)

    20172021

Na tomto vrchole kraľuje Tomáš Kello.

MAPA TRASA

Hotel Granit Smrekovica *** sa nachádza priamo na hrebeni Veľkej Fatry v nadmorskej výške 1428 m. n. m. Svojou polohou je jedinečným hotelom na Slovensku vzhľadom na svoju kapacitu a poskytovanie služieb v rámci cestovného ruchu na Slovensku. Za ideálnych poveternostných podmienok Smrekovica ponúka výhľad na pohoria Vysokých Tatier, Nízkych Tatier, Malej Fatry a blízkeho Chočského pohoria. Najvyšší stupeň ochrany, teda 5. stupeň ochranného pásma, v ktorom sa Smrekovica nachádza, zaručuje ideálne čisté ovzdušie. Preto je toto prostredie veľmi vhodné pre ľudí s dýchacími problémami a s rôznymi alergiami. Človekom nedotknutá príroda umožňuje výskyt vzácnych druhov rastlín a živočíchov s ktorými je možné stretnúť sa len v tejto lokalite. (zdroj)

Komentáre

Vrchol:
1428 mnm
Trasy:
2
Bicykle:
trekingový, horský
GPS:
48.9988, 19.2047

Mapa a odporúčané trasy

Trasa #1: 8 km, 832 m, vhodné pre trekingkový bicykel

Z obce Podsuchá po značenej cyklotrase. Cesta je asfaltová a miestami rozbitá. Možno by to šlo aj na cesťáku, ale asi by to bolo skôr trápenie.
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Trasa #2: 15 km, 1134 m, vhodné pre horský bicykel

Z Ružomberka cez Hrabovo, asflatkou smerom na Ružomberskú kalváriu. Odtiaľ pokračovať asfalttovou cestou smerom na Malinô Brdo ale pri rozcestníku treba odbočiť na Vlkolínske lúky. Potom značenou cyklotrasou po zvážnici smerom na Nižné Šiprúňske sedlo a pokračovať po značenej cyklotrase až na Smrekovicu.
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Najbližšie vrcholy

Malinné
Vlkolínec
Dubovské lúky