Máte problém s prihlásením? Kliknite na tlačidlo Pomocník.
 
 
  •  

    Jelie

    2021

Na tomto vrchole kraľuje Juraj Čupka.

MAPA TRASA

Najvyšší bod na trase náučného chodníka okolo Pavčinej Lehoty. Kedysi bol tento vŕšok celý zalesnený, ale les musel usúpiť pre potreby rozširovani pastvín pre hovädzí dobytok a ovce. Z pôvodného lesa tu ostali len krásne borovice doráňané od vetra a bleskov. Na informačnej tabuli sa okrem iného dočítate aj medveďovi hendom, lesných malinách a smrekoch. Toto miesto nie je vysoko položené, ale aj nepriek tomu ponúka nádherné výhľady na Nízke Tatry.

Komentáre

Vrchol:
758 mnm
Trasy:
3
Bicykle:
trekingový, horský
GPS:
49.0482, 19.5574

Mapa a odporúčané trasy

Trasa #1: 6 km, 132 m, vhodné pre trekingkový bicykel

Z obce Bodice po starej panelovej ceste až do Pavčinej Lehoty. Na konci dediny sa napojíte na náučný chodník ktorý vedie až na najvyšší bod č. 7 - Jelie.
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Trasa #2: 2 km, 118 m, vhodné pre horský bicykel

Trasa pre zdatných (oteckov). Z obce Bodice po starej panelovej ceste smerom na Pavčinu Lehotu. Za Bodickým rybníkom vpravo do strmého kopca po poľnej ceste, ktorá v opačnom smere kopíruje náučný chodník, až ku najvyššiemu bodu trasy č.7 - Jelie.
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Trasa #3: 4 km, 136 m, vhodné pre trekingkový bicykel

Z obce Lazisko po značenej cyklotrase smerom na Pavčinu Lehotu. Pred strmým stúpaním vpravo sa z cyklotrasy odpojte a choďte vľavo cestou menšieho odporu (deti sa Vám síce tiež nepoďakujú, ale aspoň to všetci prežijete). Potom sa napojíte na náučný chodník, ktorý Vás dovedie až na najvyšší bod č.7 - Jelie
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Najbližšie vrcholy

Vrchhrádok
Rovná hoľa
Trnovské háje