Máte problém s prihlásením? Kliknite na tlačidlo Pomocník.
 
 
Tričko VKL
  •  

    Útulňa Líška

    2024

MAPA TRASA

Útulňa Líška je snáď najkomfortnejšou útulňou v Nízkych Tatrách. Útulňa Líška stojí na južnom úbočí vrchu Beňuška v nadmorskej výške okolo 1 420 m. Minúť ju nemôžete, od Čertovice sa pustíte po Ceste hrdinov SNP ku Sedlu za Lenivou a krásnou cyklocestou Okolo Beňušky prídete ku Líške. Útulňa Líška je dobre udržovaná. Dnu je piecka, lavice, stôl a mnoho vybavenia. Od základného riadu až po sekeru. Vďaka kvalitnému utesneniu stavby tu nie je problém v zimnom období. Pod strechou, kde sa dá dostať po skladacom rebríku, je spoločná nocľaháreň s matracmi na podlahe. Blízko chaty (útulne) Líška je upravené ohnisko, pod útulňou latrína. Najbližší prameň vody je na traverzovej ceste

Komentáre

Vrchol:
1420 mnm
Trasy:
2
Bicykle:
horský
GPS:
48.8724, 19.7345

Mapa a odporúčané trasy

Trasa #1: 11 km, 587 m, vhodné pre horský bicykel

Z obce Nižná Boca po značnej cyklotrase cez Vyšnú Bocu, strmým stúpaním na Čertovicu, potom po cyklotrase cez sedlo za Lenivou až k útulni. Pár desiatok metrov pred koncom, treba značenú cyklotrasu opustiť a pokračovať po neznačenej zvážnici k útulni.
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Trasa #2: 5 km, 189 m, vhodné pre horský bicykel

Z Čertovice po značenej cyklotrase cez sedlo za Lenivou až k útulni. Pár desiatok metrov pred koncom, treba značenú cyklotrasu opustiť a pokračovať po neznačenej zvážnici k útulni. Táto trasa patrí k náročnejším pre deti, pretože má mierne strmší úvod. Potom je to, ale cesta rajom s krásnymi výhľadmi.
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Najbližšie vrcholy

Svidovské sedlo
Hodruša - chata
Čierny Váh