Máte problém s prihlásením? Kliknite na tlačidlo Pomocník.
 
 
Tričko VKL
  •  

    Štipce - kríž

    2024

MAPA TRASA

Neďaleko Ivachnovej sa nachádza pekné miesto s krížom na kopci Štipce. Vedie k nemu poľná cesta, vo výške cca 640 m n. m. Tento kríž vždy vidno krásne svietiť od cesty do Turíka alebo z Lúčok. Toto miesto bolo posvätené pánom farárom, veľa ľudí sa spolupodieľalo na jeho zhotovení. Na kríži sa nachádzajú pekné básne, má zmysel si ich v lone prírody prečítať a rozjímať. Chodíme sem vyprázdniť si hlavu...

Komentáre

Vrchol:
615 mnm
Trasy:
2
Bicykle:
trekingový
GPS:
49.0850, 19.4100

Mapa a odporúčané trasy

Trasa #1: 5 km, 137 m, vhodné pre trekingkový bicykel

Z Obce Liptovské Sliače smerom na Vyšný Sliač, kde na začiatku odbočíte vľavo na starú asfaltovú cestu, ktorá vedie až na kopček menom Bežan. Tu treba odbočiť vpravo na poľnú cestu. Po cca 400 metroch pozerajte rampu po ľavej strane. na tomto mieste treba odbočiť z cesty. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, je to lepšia cesta k cieľu.
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Trasa #2: 4 km, 157 m, vhodné pre trekingkový bicykel

Z obce Nižný Sliač po starej asfaltovej ceste, ktorá vedie až na kopček menom Bežan. Tu treba odbočiť vľavo na poľnú cestu. Po cca 200 metroch pozerajte rampu po ľavej strane. na tomto mieste treba odbočiť z cesty. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, je to lepšia cesta k cieľu.
ZOBRAZIŤ NA MAPE STIAHNUŤ GPX

Najbližšie vrcholy

Pod Kršiakom
Hrad Liptov
Sedlo Spuštiak